تأمین مالی ۵۰ هزار میلیارد ریالی منطقه ویژه ریمدان توسط تامین سرمایه امین

تأمین مالی 50 هزار میلیارد ریالی منطقه ویژه ریمدان توسط تامین سرمایه امین

با امضاء تفاهم نامه تأمین مالی و همکاری مشترک فی‌مابین گروه توسعه صنایع و معادن شهر و شرکت تأمین سرمایه امین و با تأمین مالی 50 هزار میلیارد ریالی توسعه صنعتی و اقتصادی منطقه محروم و مرزی ریمدان ( محدوده متعلق به منطقه آزاد چابهار ) وارد فاز عملیاتی شده و شتاب می گیرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت تأمین سرمایه امین طی مراسمی با حضور مدیران عامل و اعضاء هیأت مدیره شرکت گروه توسعه صنایع و معادن شهر (از هلدینگ های معتبر بانک شهر) و شرکت تأمین سرمایه امین ( نخستین شرکت تأمین سرمایه در عرصه بانکداری سرمایه گذاری در کشور) تفاهم نامه تأمین مالی و همکاری مشترک فی مابین به امضاء طرفین رسید.

براساس مفاد این تفاهم نامه برای اجرای پروژه آماده سازی و توسعه زیر ساخت های 1000 هکتار از اراضی منطقه آزاد چابهار در محدوده منفصل مرزی ریمدان مبلغ ده هزار میلیارد ریال و برای ایجاد و احداث کارخانجات صنعتی و تولیدی واحدهای بازرگانی و خدماتی مبلغ چهل هزار میلیارد ریال در نظر گرفته شده است که شرکت تأمین سرمایه امین مبلغ مذکور را از طریق تشکیل شرکت پروژه محور و انتشار اوراق بدهی و سایر ابزارهای تأمین مالی در چارچوب قوانین و مقررات بازار سرمایه ،پرداخت خواهد نمود.

شایان ذکر است محدود مرزی ریمدان به عنوان دومین مرز رسمی ایران و پاکستان در فاصله 120 کیلومتری بندر چابهار و 70 کیلومتری بندر گوادر پاکستان قرار دارد که به عنوان یک ظرفیت گذرگاهی و کوریدور زمینی و مسیر ترانزیتی غیر دریایی بین ایران، پاکستان و چین می­تواند کشورمان را به بازار دو میلیارد نفری شبه قاره هند و آسیای شرقی متصل نماید.

همچنین با توجه به سرمایه گذاری گسترده چین در بندر گوادر پاکستان، مرز ریمدان به عنوان مهمترین محل ایجاد مراکز لجستیک مشترک و حمل و نقل منطقه ای و مکانی امن برای احداث صنایع پایین دستی پتروشیمی و انرژی تجدیدپذیر به شمار می‌ آید.

همچنین با توجه به قرابت فرهنگی بین اهالی بلوچستان و پاکستان و این منطقه مرزی، پتانسیل های فراوانی برای ایجاد شرکت های صنعتی مشترک با کشور پاکستانی خصوصاً در حوزه صنایع تبدیلی کشاورزی، نساجی و نیروگاهی وجود دارد که با توسعه آن می‌توان ظرفیت های فراوانی را برای خنثی سازی تحریم ها از طریق تهاتر کالا با پاکستان و چین (با توجه به تفاهم نامه همکاری 25 ساله بین دو کشور) فراهم آورد.

لازم به یادآوری است گروه توسعه صنایع و معادن شهر در ماه های اخیر با انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک با سازمان مناطق آزاد چابهار مسئولیت ایجاد و توسعه زیر ساخت های 1000 هکتار از اراضی منطقه مرزی ریمدان (متعلق به  سازمان مناطق آزاد چابهار) با هدف ایجاد کارخانجات صنعتی و تولیدی و خدماتی عهده دار شده است.