گنجین، نخستین صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در فرابورس

در مراسم پخش زنده آغاز معاملات صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه یکم آوید ، سلمان خادم المله، مدیرعامل تامین سرمایه امین از بورسی شدن تامین سرمایه امین خبر داد.
وی در این راستا با اظهار این مطلب که کارگروه بورسی شدن تامین سرمایه امین به شدت فعال است و مراحل پذیرش را طی می کند، گفت: در این راستا سه شنبه هفته آینده جلسه هیات پذیرش تامین سرمایه امین در بورس را داریم. به این ترتیب انتظار می‌رود در روزهای آتی شاهد عرضه اولیه سهام این شرکت باشیم.
خادم المله در ادامه به عرضه دیگر سهام مجموعه شستا در آینده نزدیک اشاره کرد و گفت: در راستای عرضه و واگذاری دیگر سهام مجموعه شستا در بازار سهام، عرضه سهام سرمایه گذاری سیمان تامین و صنایع عمومی تامین نیز در حال طی مراحل نهایی است و به‌زودی شاهد عرضه سهام این شرکت‌ها در بازار سرمایه خواهیم بود.
مدیر عامل شرکت تامین سرمایه امین در همین راستا به معرفی ظرفیت‌های صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه آوید پرداخت و گفت: این صندوق‌ سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت در فرابورس ایران قابل معامله است و حداقل سود آن نیز ۲۰ درصد است.
به گفته خادم المله، صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت، مانند صندوق های سرمایه گذاری مبتنی بر صدور و ابطال هستند، ولی مشابه یک سهم در بازار سرمایه معامله و قیمت آن در نتیجه عرضه و تقاضا مشخص می‌شود.
وی در خصوص صندوق «گنجین» که تبدیل به صندوق قابل معامله شده و در فرابورس معامله می‌شود، گفت: معاملات ثانویه صندوق آوید از طریق فرابورس امکان‌پذیر است و سرمایه‌گذاران می‌توانند با مراجعه به کارگزاری‌ها و یا از طریق سیستم معاملات برخط، واحدهای این صندوق را بخرند.
خادم المله مزایای این صندوق را سود روزشمار حداقل ۲۰ درصد، داشتن بازارگردان، امکان انجام معاملات واحدها به صورت آنلاین و شفاف‌بودن عنوان کرد.
یادآور می شود امروز هر واحد صندوق گنجین، 10 هزار و 271 ریال کشف قیمت شد و از فردا معاملات این صندوق در نماد «گنجین» آغاز می‌شود.
سیدعلی تقوی مدیر دارایی و سرمایه‌گذاری تامین سرمایه امین در نشست ویژه صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه یکم آوید گفت:
با توجه به پیش‌بینی استقبال از واحدهای صندوق گنجین درخواست داده‌ایم سقف صندوق از ۱۰۰ میلیارد تومان به ۱۰۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد که میانگین بازدهی سالانه آن حدود ۳۷ درصد بوده است